خانه ی کودک نهال اندیشه فعالیت خود را با محوریت آموزش غیرمستقیم و پرورش مهارت های پایه ی کودکان زیر ۶ سال از طریق بازی براساس رویکرد « هوش متعادل » زیر نظر استاد محمود سلطانی بنا نهاده است.

فعالیت های این مرکز به دوره ی مهم زندگی هر فرد یعنی ۶ سال اول  معطوف می شود. این بازه زمانی به دو بخش ۶ ماه تا ۳ سال و ۳ تا ۶ سال تقسیم شده است که هر بخش براساس رویکرد نام برده ، برنامه های خاص خود را دارد.

سه سالگی نقطه ی عطفی در زندگی کودک به حساب می آید. چرا که از جنبه های گوناگون ، کودک در آستانه ی تغییر و تحول قرار دارد. کودک سه ساله بیش از پیش به حضور در اجتماع و ارتباط با همسالان احساس نیاز می کند و در مرحله ی آمادگی و اشتیاق برای یادگیری مهارت های مختلف است . در نتیجه انتخاب یک خانه کودک یا مهد کودک می تواند این نیاز کودک و در عین حال خانواده را در مسیر درست هدایت کند.

برهمین اساس در خانه ی کودک نهال اندیشه سعی می شود تا با ایجاد کارگاه های مختلف در طول روز و طراحی بازی های متنوع ذهن کودک را به سمت ذهن فعال سوق دهد تا وی فرصت کشف و پردازش و ابداع و در نهایت خشنودی و رضایتمندی را بیابد.

برنامه های گروه ۳تا ۶ سال پنج روز در هفته از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر می باشد که صبحانه ، میان وعده و ناهار گرم توسط خانه کودک تهیه می شود. همچنین تمامی برنامه های این گروه براساس تقویت مهارت های هشت گانه مثل مهارت های کلامی ، فکری ، عاطفی ، حرکتی ، اجتماعی و… و ایجاد یکپارچگی حسی می باشد. علاوه بر این میزان پیشرفت کودکان در کسب مهارت ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نکته ی حائز اهمیت در اصول کاری خانه بازی فرآیند جدایی مادر و کودک است که با توجه به اهمیت آن در حفظ امنیت و آرامش توامان مادر و کودک در طی مراحلی مفصل و کارشناسی شده انجام می پذیرد و طبق نظر کارشناس در یک بازه زمانی مادر همراه با کودک در فضای خانه کودک  حضور خواهد داشت ،تا کودک این فرآیند را با آرامش سپری کرده و از مادر جدا شود.

شما می توانید جهت آشنایی بیشتر و بازدید از فضای خانه کودک و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

۲۲۰۷۵۸۰۴و۲۲۰۷۵۸۰۲